ŚcieżkaPielgrzymka do Izraela Szlakiem Biblijnym 14-21 listopada 2015

Pielgrzymka do Izraela Szlakiem Biblijnym 14-21 listopada 2015

I dzień

KATOWICE – TEL AVIV

Zbiórka na lotnisku - wylot do Tel Avivu. Transfer do Jaffy, najstarszego miasta w Izraelu, nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.

II dzień

HEBRON -BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszcza nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami z możliwością zakupu pamiątek. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia. Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej, gdzie najświętsza Maria Pana karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Hebronie. Wizyta w Synagodze, Grocie Patriarchów,  miejscu gdzie pochowani są patriarchowie Abraham, Izaak, Jakub.

III dzień

JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage, początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej.  Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się maloikowe tablice, upamiętniające modlitwę, którą Chrystus nas uczy – Ojcze Nasz. Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym - modlitwa Chrystusa w Getsemanii – w Ogrójcu.  Przejazd na Syjon Chrześcijański, gdzie mieści się Wieczernik, Synagoga, Grób Króla Dawida. Wizyta w kościele Zaparcia się Świętego Piotra. Kolacja i nocleg.

IV dzień

JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt, Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe, czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 3-5 h, kolacja i nocleg.

V dzień

JAFFA – HAJFA - KANA – NAZARET

Śniadanie. Przejazd do Sebasty, ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Wizyta w Nablusie przy studni Jakubowej. Przejazd do Nazaretu, miasta, gdzie Jezus dorastał. Na koniec dnia wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie/ Tyberiadzie.

VI dzień

TABOR - TYBERIADA - JORDAN - GALILEA - KAFARNAUM

Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw miejsca Kazania. Przejazd do Tabgha, miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum, miasta cudów Chrystusa. Przejazd nad Jezioro Galilejskie, po którym podróżować będziemy Łodzią Piotrową. Przerwa na tradycyjny lunch, ryba Świętego Piotra (około 18 USD). Przejazd na Górę Przemienienia Pańskiego, wjazd na Górę Tabor. Kolacja i nocleg w Betlejem.

VII dzień

JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd do Kościoła Świętej Anny. Przejście Drogi Krzyżowej. Modlitwa i zwiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas wolny na starym mieście. Wizyta pod Ścianą Płaczu. Kolacja i nocleg w Betlejem.

VIII dzień

TEL AVIV –KATOWICE

Śniadanie.  Transfer na lotnisko, wylot do Katowic.

GALILEA – JAFFA – TABOR – KANA GALILEJSKA – KAFARNAUM – MORZE MARTWE – TYBERIADA – JEROZOLIMA – BETLEJEM – YAD VASHEM

CENA: 3590 PLN

CENA ZAWIERA:

• Przelot lotem czarterowym
  • Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (lotnicze siedzenia)
  • 7 noclegów w Hotelach 3*** w pok. 2, 3 - os.  (jedynki za dopłatą – 150 USD)
  • Wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
  • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
  • Licencjonowany przewodnik w jęz. polskim

PŁATNOŚĆ:

• Zaliczka wartości 30% - kwota 1000,00 zł, płatne przy dokonywaniu rezerwacji.
  • Pozostała część 70% - kwota korygowana do kursu z dnia dokonywania płatności (nie więcej niż 2590,00zł), płatne do 30 września 2015 roku.
  • Płatności można dokonywać gotówką u księdza w parafii lub przelewem na poniższe konto bankowe:

JPG TRAVEL GROUP Sp. z o.o.

ul. Janowicka 3, 43-512 Bestwina

Konto Bankowe:

Volkswagen Bank Direct 29 2130 0004 2001 0664 1443 0001

W tytule proszę wpisać nr pielgrzymki: 151103

CENA NIE ZAWIERA:

• Koszty realizacji programu i obsługi na miejscu: 80 USD
  • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
  • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych

UWAGI DODATKOWE:

• Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.
  • Z uwagi na zmiany w cenach paliw, opłat lotniskowych, zmian kursu walut, cena pielgrzymki może ulec zmianie, jednak nie przekroczy wartości 3590,00 zł.
  • Przy lotach czarterowych godziny przelotów mogą ulec zmianie.
  • Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
  • Paszport nie może zawierać wiz oraz pieczątek libijskich, libańskich oraz syryjskich, gdyż osoby z takim paszportem mogą nie zostać wpuszczone na teren Izraela.

KONTAKT:

TotusTour Biuro Pielgrzymkowe