ŚcieżkaKancelaria

Kancelaria czynna jest w dni powszednie zaraz po Mszy Świętej porannej
i wieczornej
. Wyjątek: czas wakacji i ferii zimowych gdy jest tylko jedna Msza św. rano lub wieczorem.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Narzeczeni pragnący zawrzeć Sakrament Małżeństwa powinni zgłosić się w kancelarii parafialnej trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu.

SAKRAMENT CHRZTU

Prosząc o chrzest dla swojego dziecka należy w kancelarii parafialnej przedstawić następujące dokumenty:

1. Odpis aktu urodzenia dziecka z USC
  2. Zaświadczenie dla chrzestnych, jeśli mieszkają poza parafią Kaniów

SAKRAMENT POKUTY

Okazja do spowiedzi pól godziny przed każdą Mszą św. Wyjątek: rekolekcje parafialne, Boże Narodzenie, Wielkanoc. W pierwsze piątki miesiąca spowiedź godzinę przed Mszą wieczorną, a w czasie całonocnej adoracji z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę również jest okazja do spowiedzi.

SAKRAMENT CHORYCH

Wyjazd do chorych w każdy pierwszy piątek miesiąca oraz w czasie rekolekcji adwentowych i wielkopostnych (chorych należy wcześniej zgłosić w zakrystii). W nagłym przypadku wzywamy księdza o każej porze dnia i nocy. Należy w pokoju chorego przygotować świecę, wodę święconą i kropidło, a gdy udzielany jest Sakrament Namaszczenia Chorych przygotować trochę waty lub kawałek chleba.

POGRZEB

Potrzebne są trzy dokumenty:

• karta zgonu wystawiona przez lekarza
  • akt zgonu wystawiony przez USC
  • karta grobu wystawiona przez Parafię. Kartę taką można otrzymać w kancelarii parafialnej w każdy wtorek, po Mszy św. rano lub wieczorem (wyjątek: wakacje i ferie gdy kancelaria we wtorki jest czynna tylko rano)

Jeśli zmarły przystąpił do sakramentów św. w szpitalu lub poza naszą Parafią, należy dostarczyć dokument wystawiony przez kapelana szpitala lub tamtejszą parafię.