ŚcieżkaAktualności

Pielgrzymka do Izraela Szlakiem Biblijnym 14-21 listopada 2015

I dzień

KATOWICE – TEL AVIV

Zbiórka na lotnisku - wylot do Tel Avivu. Transfer do Jaffy, najstarszego miasta w Izraelu, nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.

II dzień

HEBRON -BETLEJEM

Bieszczady 2015

Dnia 27.07 grupa naszych młodych parafian, tuż po porannej Mszy wyruszyła na wczaso-rekolekcje do Łodyny pod opieką wychowawców: ks. Macieja Pszczółki, państwa Marcela i Agaty Góra, pani Doroty Beniowskiej oraz panów: Jacka Jonkisza, Kamila Gandora. Nie obyło się bez łez, zarówno rodziców jak i wyjeżdżających pociech.

XIX Spotkanie Młodych Lednica 2000

6 czerwca 2015 roku młodzież z naszej parafii wraz z kolegami i koleżankami z Dankowic i Starej Wsi, wybrała się na XIX Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 „W IMIĘ DUCHA ŚWIĘTEGO”. Z zapasem energii, dobrego humoru chwaliliśmy Boga modlitwą, tańcem i śpiewem.

Pomimo wielkiego upału żwawo i skocznie śpiewaliśmy piosenki Siewców Lednicy m. in. „Nasze oczekiwanie”, „Jezu ufam Tobie”, „Jesteście przyjaciółmi”, czy „Tak, tak Panie”.

Wizytacja kanoniczna w Naszej Parafii

W dniach 10 – 15 marca 2015 r. w parafii Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie (dekanat wilamowicki) miała miejsce wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez biskupa pomocniczego diecezji bielsko–żywieckiej Piotra Gregera. Parafianie z Kaniowa wraz z proboszczem – ks. kan. Januszem Tomaszkiem i księdzem wikariuszem Maciejem Pszczółką powitali księdza biskupa w odnowionej świątyni – w kościele w ostatnich latach m.in. wyremontowano ołtarz główny, odmalowano nawę i prezbiterium, zainstalowano witraże przedstawiające św. s. Faustynę i św. Jana Pawła II, wykonano szereg potrzebnych prac remontowo - gospodarczych.

UWAGA!!! Oszustwa

KOMENDA MIEJSKA POLICJI
w BIELSKU – BIAŁEJ
43 – 300 ; Bielsko – Biała
ul. Rychlińskiego 17
997 – telefon alarmowy

SZANOWNI PAŃSTWO!

W ostatnim okresie czasu na terenie miast powiatu bielskiego, Gminy Czechowice – Dziedzice oraz Gminy Bestwina zauważalny jest wzrost przestępczości ukierunkowanej na osoby w podeszłym wieku a także mieszkające samotnie, gdzie sprawcy wykorzystując ich łatwowierność.

Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej stosowanych przez przestępców metod działania popełniają na ich szkodę różnego rodzaju oszustwa

Bądź widoczny, bądź bezpieczny

Nie tylko zabójstwo jest grzechem przeciw V przykazaniu, ale także celowe działanie lub zaniechanie, które mogą narazić na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Nie wolno narażać bez powodu na niebezpieczeństwo ani bliźnich, ani siebie. W tym przykazaniu, Bóg nakazuje nam dbać i strzec cennego daru jakim jest życie. Instytucje publiczne, w tym szczególnie Policja, mają prawny obowiązek zapewnić obywatelom bezpieczeństwo i żadne okoliczności nie mogą zdejmować z nich odpowiedzialności za realizację tego zadania.