ŚcieżkaChór Parafialny ANTONIUS

Chór Parafialny ANTONIUS


Powstał w lutym 2002 roku. Obecnie „Antonius” liczy 17 osób. Śpiewamy na cztery głosy. Próby odbywają się w każdy wtorek od godz. 18:00 do 20:00. W naszym repertuarze mamy 120 pieśni. W każdą trzecią niedzielę miesiąca śpiewamy na Mszy św. o godz. 9:00. 

Od początku istnienia, „Antonius” śpiewał w czasie Wielkiego Postu, w czasie Rezurekcji, Świąt Wielkanocnych, na majówkach, w czasie odpustu, we Mszy Świętej Dożynkowej, na nabożeństwie różańcowym, w Dniu Papieskim, na św. Cecylię, w dniu 11-go Listopada, w czasie Świat Bożego Narodzenia, a czasem na ślubach i na pogrzebach. 

W okresie 10 lat, chór uczestniczył w kilkunastu koncertach. Debiutancki występ poza parafią miał miejsce w Sanktuarium Matki Bolesnej w Hałcnowie – 17.09.2002 roku. Galowy koncert „Antoniusa” miał miejsce z okazji V rocznicy istnienia chóru. Uroczystość ta była połączona z dożynkami na placu przy plebani.

Z okazji 10-lecia chóru „Antonius” dał koncert kolęd w niedzielę 22.01.2012 roku w kościele po Mszy św. o godz. 15:00. 

Chór wyjeżdżał też na pielgrzymki. Na pierwszą, wyjechaliśmy w lipcu 2003 roku do Medjugorie. Tutaj w Katedrze w czasie Mszy św. chór śpiewał pieśń „Comunio” po polsku. Wydarzeniem, które na zawsze wpisało się w historię chóru był wyjazd do Rzymu w 2004 roku. Podczas audiencji z Ojcem Świętym Janem Pawłem II w auli Pawła VI trzech przedstawicieli chóru mogło osobiście ucałować dłoń naszego papieża. Do Kaniowa zostało przywiezione błogosławieństwo Ojca Świętego dla naszego chóru.

W dniu 20.10.2007 roku odbyła się wizytacja księdza biskupa Tadeusza Rakoczego w naszej parafii. Po porannej Mszy Świętej, w czasie której śpiewaliśmy pieśni, odbyło się spotkanie całego chóru z księdzem biskupem. Otrzymaliśmy życzenia i błogosławieństwo. Ksiądz biskup wpisał się do kroniki chóru. 

„Antonius” to nie tylko śpiew. Organizujemy też spotkania, wycieczki, ogniska, pikniki, opłatek. W czasie prób panuje rodzinna atmosfera, można porozmawiać i pożartować.

Zapraszamy wszystkich chętnych do naszego chóru „Antonius”.