ŚcieżkaOaza

Oaza


Wszystko zaczęło się wraz z początkiem września  2010r. Wtedy ambitne grono czterech osób postanowiło stworzyć grupę oazową. Z upływem czasu było nas coraz więcej. Dziś spotykamy się w dziesiątkę, w każdą sobotę o 10 rano. Nasze zebranie rozpoczynamy od zapalenia świecy i modlitwy. Następnie (z reguły) dyskutujemy na wybrany temat, oglądamy filmy o tematyce religijnej, czy też po prostu siedzimy i wygłupiamy się w granicach rozsądku. Od nowego roku szkolnego 2011/2012 nasza koleżanka Agnieszka uświetnia spotkania grą na gitarze. Trzeba przyznać, że wszystkim bardzo spodobała się ta forma modlitwy. Czasem tylko księdza Krzysztofa bolą uszy, ale myślimy, że nie jest na nas zły za te drobne nieczystości dźwiękowe od czasu do czasu.  

Z powstania oazy niewątpliwie cieszy się i służba liturgiczna. W końcu dzięki nam, mają okazję brać udział w większej ilości wycieczek. Nasza zgrana grupa była już razem na niejednym wyjeździe. Dzięki księdzu Krzysztofowi mieliśmy również okazję na nawiązanie nowych znajomości z koleżankami i kolegami z Dankowic. Wspólnie często organizujemy ogniska, bądź spotkania przy dobrej pizzy i kubku coca-coli.

Od Bukowina Tatrzańska

Wszyscy chętni, którzy chcieliby modlić i bawić się tak jak my, serdecznie zapraszamy. Liczymy na wasze wsparcie. Pamiętajcie - każda sobota, godzina 10.00

red. Magda Augustyn