ŚcieżkaBieszczady 2015

Bieszczady 2015

Dnia 27.07 grupa naszych młodych parafian, tuż po porannej Mszy wyruszyła na wczaso-rekolekcje do Łodyny pod opieką wychowawców: ks. Macieja Pszczółki, państwa Marcela i Agaty Góra, pani Doroty Beniowskiej oraz panów: Jacka Jonkisza, Kamila Gandora. Nie obyło się bez łez, zarówno rodziców jak i wyjeżdżających pociech.

Po przyjeździe do gościńca „Dębowa Gazdówka” i zakwaterowaniu był czas na zapoznanie się z regulaminem i ogólne zaklimatyzowanie się. Ośrodek od razu przypadł wszystkim do gustu: piękne pokoje, smaczne jedzenie, zaś najmłodsi najbardziej cieszyli się z wielofunkcyjnego placu zabaw. Na dobre zakończenie dnia odbyło się spotkanie muzyczne połączone ze wspólną modlitwą. Następnego dnia miała miejsce wycieczka do Ustrzyk Górnych, gdzie w towarzystwie przewodnika wszyscy zdobyli Połoninę Wetlińską. Mimo włożonego wielkiego trudu w tę wycieczkę, dzieci tryskały energią, więc wieczorem odbyły się gry sportowo – rekreacyjne. Kolejne dni również dostarczały sporo atrakcji, odwiedziliśmy Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych oraz Muzeum przyrodnicze Bieszczadzkiego PN, wyjechaliśmy na małą pętle Bieszczadzką, gdzie zwiedziliśmy ogród biblijny, mini zoo oraz park miniatur cerkiewnych. Dodatkową gratką był godzinny rejs po zalewnie Solińskim. Przed ostatni dzień był czasem modlitwy w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Tygodniowy wypoczynek zakończona wspólną modlitwą. Każdy z uczestników powrócił wypoczęty i uduchowiony, na co złożył się wspólnie spędzony czas na zabawach , zwiedzaniu i modlitwie. Wszyscy zapamiętają na długo ten wyjazd i już dziś ochoczo oczekują następnego.

Bieszczady 2015